Zraz účastníkov bude o polnoci v noci z 28. na 29. augusta v Prešove pri Konkatedrále sv. Mikuláša, odkiaľ sa účastníci vydajú pešou chôdzou do Spišského Podhradia po trase:

Prešov – Veľký Šariš – Medzany – Ostrovany – Ražňany – Uzovský Šalgov – Uzovské Pekľany – Lipovce – Lačnov – Lačnovské sedlo – Vyšný Slavkov – Ordzovany – Studenec – Spišské Podhradie

Cesta s prestávkami trvá približne 15 – 16 hodín. Po príchode k hrobu podplukovníka Jána Šmigovského a jeho rodičov a po krátkej prestávke sa bude konať pietna spomienka spojená s kladením venca a zapálením sviec na pamiatku hrdinu. Po pietnej spomienke budú účastníkom Memoriálu Jána Šmigovského udelené pamätné odznaky a diplomy. Následne, po ukončení akcie, budú účastníci memoriálu, ktorí nemajú zabezpečený odvoz domov, prevezení autami späť do Prešova, alebo na iné miesto podľa dohody.

Ak sa z nejakých dôvodov nemôžete alebo nechcete zúčastniť 60 km pochodu, príďte si uctiť pamiatku Jána Šmigovského aspoň na spomínanú pietnu spomienku, ktorá začne po príchode účastníkov pochodu k hrobu, v čase približne 16:00 až 17:00 hod. Tí, ktorí nemajú možnosť sa zúčastniť ani tejto časti memoriálu, môžu si pamiatku podplukovníka Jána Šmigovského, ale aj ostatných obetí tejto rebélie, uctiť doma zapálením sviece.

UPOZORNENIE

Každý účastník sa memoriálu zúčastňuje na vlastnú zodpovednosť! Účastník sa zúčastnením na memoriáli zaväzuje dodržiavať pokyny organizátorov, dbať na vlastnú bezpečnosť, na bezpečnosť ostatných účastníkov, ako aj iných nezúčastnených ľudí!

Trasa memoriálu je vyše 60 kilometrov dlhá, prechádza cestami, lúkami, lesmi, skalnatým terénom a je teda veľmi náročná, čomu treba prispôsobiť svoje vybavenie a prípravu na tento memoriál!

VÝZVA

Vyzývame tých našich kamarátov, ktorých táto akcia oslovila, ale ktorí sa z rôznych dôvodov nemôžu zúčastniť základnej časti memoriálu – pochodu, aby sa v prípade, že vlastnia auto a sú ochotní nám pomôcť, prihlásili na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.